Катар

  во

  Капитенот на ракометната репрезентација од Македонија, Кире Лазаров беше најпрецизен за „жолто-црвените“ денеска при победата над Јапонија со 38-29, а веднаш ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Македонија денес победнички го отвори Светското првенство во Данска и Германија. Избраниците на Раул Гонзалес денес ја победија Јапонија со девет голови ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Капитенот на ракометната репрезентација од Македонија, Кире Лазаров беше најпрецизен за „жолто-црвените“ денеска при победата над Јапонија со 38-29, а веднаш ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Македоснаката репрезентација имаше позитивен старт на 26. ракометно Светско првенство, односно во премиерниот настап бевме подобри од селекцијата на Јапонија ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Ракометната репрезентација на Ангола приреди големо изненадување на Светското ракометно првенство, победувајќи против Катар (24:23) во првото коло од групата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Капитенот на ракометната репрезентација од Македонија, Кире Лазаров, беше најпрецизен за „жолто-црвените“ денеска при победата над Јапонија со 38-29, а веднаш ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Капитенот на ракометната репрезентација од Македонија, Кире Лазаров беше најпрецизен за „жолто-црвените“ денеска при победата над Јапонија со 38-29, а веднаш ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Капитенот на ракометната репрезентација од Македонија, Кире Лазаров беше најпрецизен за „жолто-црвените“ денеска при победата над Јапонија со 38-29, а веднаш ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Ангола приреди вистинско чудо и со два гола во последните 25 секунди го победи фаворизираниот состав на Катар во премиерниот меч од Д групата на Светското ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Капитенот на ракометната репрезентација од Македонија, Кире Лазаров беше најпрецизен за „жолто-црвените" денеска при победата над Јапонија со 38-29, а веднаш ...
  сите 125 | | | веќе видена