Катар

  во

  Прославениот француски фудбалери, Тиери Анри беше пред седнување на тренерското столче на Астон Вила, но на крајот целата работа пропадна. Анри со тренерската ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Талибанските бунтовници во Авганистан ја одржаа првата директна средба со претставници на Соединетите Американски Држави во врска со идните мировни преговори, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Селекторот на Бразил, Тите останува на функцијата уште четири и пол години, откако ќе го води тимот и на Светското првенство во Катар во 2022-та година, ако се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Eлиминацијата во четвртфиналето од Мундијалот не ги натера челниците на ФС Бразил да го променат мислењето. Актуелниот селектор на Бразил и кординаторот на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Репрезентативецот на Србија, Дејан Милосављев е нов член на РК Вардар, со кого потпиша договор во наредните три сезони, соопштија од тимот. Милосављев беше ...
  сите 50 | | | веќе видена