Катар

  во

  Катар го оствари најголемо достигнување во фудбалската историја и го освои Купот на Азија. Во финалната средба во Абу Даби, фудбалерите на Феликс Санчез го ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Јапонија влезе како фаворит во денешното финале во Азискиот куп кое се одигра во Абу Даби, но сепак расположените играчи од Катар успеаја да направат големо ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Катар за првпат стана шампион на Азија, и тоа титулата ја освои во Абу Даби, во земјата на нивниот сосед, ривал, и политички противник ОАЕ. ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Aнглискиот дефанзивец Гери Кејхил наводно е понуден на Јувентус во последниот ден од преодниот рок. Јувентус се најде во големи проблеми откако на вчерашниот ...
  сите 41 | | | веќе видена