Катар

  во

  Македонската ракометна репрезентација го доживеа четвртиот пораз на Светското првенство и во последниот настап утре ќе игра за 15. место. Избраниците на Раул ...
  сите 111 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Ракометната репрезентација на Македонија ќе игра за 15.место на Светското првенство во Германија, откако го загуби дуелот против ...
  сите 61 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски На трибините на „Ланксес арена“ нема припадници на „фалангата“, ниту пак руски ракометни фанови, но првиот меч од денешната ...
  сите 11 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 13 часот ќе се сретне со Русија, во првиот од двата натпревари што ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Вчерашниот пораз од Исланд означи и крај на една серија која ја имаше оваа генерација македонски ракометари предводена од Кирил Лазаров. За првпат нашата ...
  сите 112 | | | веќе видена