Катар

  во

  „Старата Дама“ го промовираше Кристијано Роналдо како ново засилување, ЦР7 вели дека е среќен со новата авантура, најави дека почнува со тренинг на 30. јули и ...
  сите 144 | | | веќе видена

  И додека новите светски шампиони Французите, очекувано во Париз беа пречекани од повеќе од милион луѓе, и популените „ватрени“ кои го освоија сребрениот медал, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Јувентус прогласи ден на ЦР7, во очекување на еден од најголемите трансфери во историјата на италијанскиот фудбал. Најдобриот светски фудбалер Кристијано ...
  сите 177 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се појави пред новинарите како нов фудбалер на Јувентус, Португалецот најави дека ќе го видиме во дресот на „Бјанконерите“ на 12 август на ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Kристиано Роналдо денес и официјално потпиша договор со Јувентус, на конференцијата од 18:30 часот одговараше на новинарските прашања. Во просториите се собраа ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Франција е нов светски фудбалски шампион, откако денес во финалето на Мундијалот во Русија ја победи Хрватска со 4:2. Головите за Франција ...
  сите 22 | | | веќе видена