Катар

  во

  Натурализираниот Македонец и македонски ракометар, Ренато Вугринец, деновиве, својата „втора слава“ ја преживува во скопските судови. Тој пред извесно време ја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Доколку се потврди убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, постои опасност инцидентот значително да ги влоши односите помеѓу Ријад и Анкара, пренесуваат ...
  сите 192 | | | веќе видена

  Натурализираниот Македонец и македонски ракометар, Ренато Вугринец, деновиве, својата „втора слава“ ја преживува во скопските судови. Тој пред извесно време ја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Англија имаше одлични резултати на Светското првенство во Русија каде за прв пат по пауза од 1990 година дојде до четирите најдобри на еден ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Актуелниот селектор на Англија, Герет Саудгејт денес и официјално ја продолжи соработката со „Гордиот Албион“. Саудгејт репрезентацијата ја превзема кон крајот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ако глетката ви е важна, подобро место во авионот од пилотската кабина – нема. Пилотот на Катар Ервејс – Сандип Варма, неодамна објави видео од моментите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот репрезентативец на Шпанија и играч за врска на Барселона, остава длабока трага и во азискиот фудбал. Чави Ернандез во 2015 година одлучи да ја ...
  сите 19 | | | веќе видена