Катар

  во

  Со зимскиот распоред на летање што стапи во сила на Меѓународниот аеродром Скопје функционираат 37 редовни авиолинии до 35 дестинации што се опслужени од 13 ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пред 4 години Министерството за надворешни работи на Македонија утврдило дека во касата на македонската амбасада во Катар нема 50 илјади долари, за што беше ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Монако, Леонардо Жардим преговара со Катарската фудбалска федерација. Според „Франс Фудбал“, Португалецот е фаворит за селектор на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Монако, Леонардо Жардим преговара со Катарската фудбалска федерација. Според „Франс Фудбал“, Португалецот е фаворит за селектор на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Од италијанската десничарска „Северна Лига“ реагирале и помогнале во спречувањето на една муслиманска организација во земјата да изгради џамија врз објект кој ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Централните банки ширум светот трупаат злато како алтернатива на доларот.Ако се знае дека Вол-стрит не успеа да се опорави од падот на пазарот акцииите во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  За соработката и заедничките предизвици, за теми поврзани со енергетиката, миграцијата, надворешната политика, економијата, инвестициите и слично, ќе стане ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, е единствениот политички претставник од Македонија кој е официјално поканет денеска да присустува во Истанбул на ...
  сите 54 | | | веќе видена