Катар

  во

  За време на натпревароти во осминафиналето од Лигата на шампионите меѓу Бајерн и Ливерпул , на трибините на Алианз Арената беше поставен транспарент со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  ФИФА ги игнорираше повиците на противниците на реконструкцијата на Светското клупско првенство и изгласа одобрување на нов формат на натпреварувањето со 24 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Големиот новитет во форматот на Светското првенство кој ја отвора ширум вратата за поголем број учесници, ќе почне да функционира од следниот Мундијал кој во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Светската фудбалска организација ФИФА комплетно го менува изгледот на Светското клупско првенство. Од 2021 година ова натпреварување ќе се одржува со 24 ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Мото ГП сезоната по само една трка донесе толку многу контроверзи кои можат и да се зголемат, откако Дукати најавија дека тие можеби ќе протестираат против ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Мундијалот во Катар ќе се игра со 48 репрезентации, препорача Советот на ФИФА, денеска во Мајами. Конечната одлука ќе биде донесена на 6. јуни. Првично требаше ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино тврди дека со сигурност ќе има Светско клупско првенство со 24 клуба во 2021 година, и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино вели дека неговата организација останува на планот за Светско клупско првенство со 24 ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино вели дека неговата организација останува на планот за Светско клупско првенство со 24 ...
  сите 19 | | | веќе видена