Катар

  во

  Тој ја раскажуваше својата судбина во авионот на лет од кужна Турција кон Истанбул , од каде ќе замине за Јапонија. 44 годишниот новинар е среќен што е жив ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Престолонаследникот на Саудиска Арабија, Мохамад Бин Салман вети дека во следните пет години ќе ја промени економијата на Блискиот исток и овој дел од светот ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Концертот со кој Тони Китановски, настапувајќи со свои пријатели, ја одбележа 30-годишнината од почетокот на своето музичко патешествие беше финалната ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Престолонаследникот на Саудиска Арабија Мохамед бин Салман рече дека неговата земја ќе биде „сосема поинаква” за пет години, ветувајќи дека ќе продолжи да ...
  сите 228 | | | веќе видена

  Престолонаследникот на Саудиска Арабија, Мухамед бин Салман вети дека во следните пет години ќе ја промени економијата на Блискиот Исток и ќе го претвори овој ...
  сите 238 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, истакна дека организаторите на Светското првенство во 2022 година можат да научат многу од искуството при организацијата ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, истакна дека организаторите на Светското првенство во 2022 година можат да научат многу од искуството при организацијата ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Доха, 24 октомври 2018 (МИА) – Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, истакна дека организаторите на Светското првенство во 2022 година можат да научат многу ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, истакна дека организаторите на Светското првенство во 2022 година можат да научат многу од искуството при организацијата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, истакна дека организаторите на Светското првенство во 2022 година можат да научат многу од искуството при организацијата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, истакна дека организаторите на Светското првенство во 2022 година можат да научат многу од искуството при организацијата ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Легендарниот играч на Барселона, Чави Ернандес, потврди дека дефинитивно ќе биде вклучен во тренирањето по неговата кариера, a најверојатно ќе започне во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Иако се очекуваше Јамајканецот да стави потпис на професионален договор со австралискиот клуб Централ Кост Мартинерс, изгледа тоа нема да се случи. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија откако две седмици го криеше тоа, во саботата призна дека новинарот Кашоги бил убиен во конзулатот во Истанбул откако избила тепачка, а двајца ...
  сите 368 | | | веќе видена

  Саудискиот принц, престолонаследникот Мухамед бин Салман, се наоѓа во центарот на морничавиот случај на исчезнувањето, а сега и убиството на саудискиот новинар ...
  сите 110 | | | веќе видена