Катар

  во

  Македонската ракометна репрезентација рутински го совлада Бахреин со 28:23 во вториот меч од настапите во групи на Светското првенство што се игра во Германија ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Денешниот противник на Македонија, селекцијата на Бахреин е 50.тиот ривал на македонската репрезентација. Воедно ова ќе биде 207-миот официјален натпревар на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Македонија по победата над Јапонија очекува уште една победа на Светското Првенство во ракомет. На ред е дуел против Бахреин кој е голем аутсајдер на овој меч, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонија по победата над Јапонија очекува уште една победа на Светското Првенство во ракомет. На ред е дуел против Бахреин кој е голем аутсајдер на овој меч, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Тоа беше одличен старт на Македонија на Европското првенство кое што се одржуваше во Хрватска, и поради самата близина имаше и голем број на фанови од двете ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Новиот ден на Светското првенство ќе биде отворен исто како и во петокот со натпревсарот на Македонија. Пресметката против Бахреин ќе биде старт на убав ден во ...
  сите 35 | | | веќе видена

  На Норвежанецот, Оле Гунар Солскјер одлично му оди на клупата на Манчестер Јунајтед по смената на неговиот претходник Жозе Мурињо, но во англиската јавност не ...
  сите 14 | | | веќе видена