Катар

  во

  Младиот и надежен македонски тенисер, Калин Ивановски, докажа дека нацијата има светла иднина во тенисот.14-годишникот настапи на Тенис Европа турнирот во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Властите на Катар имаат намера да инвестираат 15 милијарди американски долари во турската економија, наведе извор од турската влада. Турскиот претседател Реџеп ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Властите на Катар имаат намера да инвестираат 15 милијарди американски долари во турската економија, наведе извор од турската влада. Турскиот претседател Реџеп ...
  сите 47 | | | веќе видена