Катар

  во

  Медиумите од Франција откриваат детали за етичките бонуси кои ги имаат играчите на ПСЖ, Нејмар ја предводи и оваа листа и му следуваат 375.000 евра месечно ...
  сите 25 | | | веќе видена

  ПСЖ со многу пари се обидува да ги натера играчите да се однесуваат коректно, на име на етички бонуси, каде еден од условите е поздравување на навивачите, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Хрватската полиција по неколку месеци интензивна соработка со италијанската полиција во средата уапси четворица хрватски државјани осомничени за кражба на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино ги критикуваше најавите за основање на Суперлига која, според плановите, треба да ја ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Ерик Џемба Џемба, фудбалер кој беше „рамо до рамо“ со Вејн Руни и Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“, уште се нема откажано од фудбалот и во моментов ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Италијанскиот шампион Јувентус и Милан ќе играат за Суперкупот на Италија на 16 јануари, среда, објави локалната фудбалска федерација. Мечот за трофејот ќе се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поради визите за Кина, македонскиот туризам губи огромен девизен прилив. Стопанската комора бара земјава да ги укине визите или да го олесни нивното издавање, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанскиот шампион Јувентус и Милан ќе играат за Суперкупот на Италија на 16 јануари, среда, објави локалната фудбалска федерација. Мечот за трофејот ќе се ...
  сите 8 | | | веќе видена