Катар

  во

  Данска и Хрватска со четири бода влегоа во втората рунда на 26. Светкско првенство во ракомет. Пред почетокот на втората фаза овие две селекции имаат најголеми ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Македонија не успеа да се пласира во главната фаза од СП во ракомет во Германија и во Данска, па наместо во Келн да ги одмериме силите со големите ракометни ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Хрватска го освои првото место во нашата група Б на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, откако во последното дерби со 23:19 ја победи Шпанија ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација не успеа да се најде во втората главна фаза на СП во Данска и Германија, па сега и останува да се бори за 13. место на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По две нерешени средби, ракометарите на Германија со победа ги завршија натпреварите во групата „А“. Денеска против Србија, ко-организаторите на шампионатот ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Првпат по 20 години, од Мундијалот во Египет, македонската ракометна репрезентација не успеа да ја помине првата фаза на едно големо натпреварување, откако ...
  сите 15 | | | веќе видена