Катар

  во

  Тоа значи дека Мундијалот по прв пат во историјата наместо во јуни и јули ќе се игра за време на зимата. Големото финале  е закажано за 18 декември на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Џани Инфантино, претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), денеска во Москва, изјави дека Светското првенство во Русија е најдоброто во историјата ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино попладнево соопшти дека Светското првенство во Катар ќе се одржи од ноември до декември 2022 и останува само да се одлучи ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Овогодинешното светско фудбалско првенство на кое домаќин е Русија ќе заврши викендов со мечевите за третото место меѓу Белгија и Англија и борбата за пехарот ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Следното Светско првенство во фудбал нема да се игра на лето, туку ќе се игра во зимскиот период, кога температурите во Европа се ниски, но ситуацијата не е ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Џани Инфантино, претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), денеска во Москва, изјави дека Светското првенство во Русија е најдоброто во историјата ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Организацијата на земји извознички на нафта (ОПЕК) се брани од неодамнешните барања на американскиот претседател Доналд Трамп за поголемо производство на тој ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Организацијата на земји извознички на нафта (ОПЕК) се брани од неодамнешните барања на американскиот претседател Доналд Трамп за поголемо производство на тој ...
  сите 30 | | | веќе видена