Чикаго

  во

  Иако компанијата „Најк“ започнала со анти-расистичка кампања под слоганот „Не го прати тоа“ (Don’t do it), тоа не спречило да биде ограбена една од нејзините ...
  сите 331 | | | веќе видена

  Во САД продолжуваат демонстрациите против расната неправда поради смртта на невооружен афроамериканец додека бил во полициски притвор во Минеаполис, Минесота. ...
  сите 331 | | | веќе видена

  Насилставата ја обележаа и шестата ноќ од протестите против полициска бруталност во САД, кои уследија по смртта на невооружениот Афроамериканец Џорџ Флојд ...
  сите 331 | | | веќе видена

  Американските веледрогерии и трговци на мало затворија некои од своите продавници низ целата земја поради немирите предизвикани од протестите по смртта на ...
  сите 331 | | | веќе видена

  По бранот протести во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој поради бритална полициска сила почина за време на полициско приведување во ...
  сите 331 | | | веќе видена

  Минатата ноќ во САД повторно ја одбележаа протестите против полициска бруталност, кои уследија по смртта на невооружениот Афроамериканец Џорџ Флојд минатиот ...
  сите 331 | | | веќе видена

  Во САД продолжуваат демонстрациите против расната неправда поради смртта на невооружен афроамериканец додека бил во полициски притвор во Минеаполис, Минесота. ...
  сите 331 | | | веќе видена

  Најмалку три лица загинаа во Индијанополис во американската држава Индијана за време на протестите што избувнаа поради смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд. ...
  сите 331 | | | веќе видена

  САД почна да брои жртви од масовните анти-расистички протести, што ескалираа во последното деноноќие. Се протестира ширум целата држава. Откако толпата во Лос ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Најмалку три лица загинаа во Индијанополис во американската држава Индијана за време на протестите што избувнаа поради смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд. ...
  сите 331 | | | веќе видена

  Најмалку три лица загинаа во Индијанополис во американската држава Индијана за време на протестите што избувнаа поради смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд. ...
  сите 331 | | | веќе видена

  Најмалку три лица загинаа во Индијанополис во американската држава Индијана за време на протестите што избувнаа поради смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд. ...
  сите 331 | | | веќе видена

  Најмалку три лица загинаа во Индијанополис во американската држава Индијана за време на протестите што избувнаа поради смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд. ...
  сите 331 | | | веќе видена