Чикаго

  во

  И покрај силното противење на научната заедница, астрофизичарот Ави Лоеб, шеф на Одделението за астрономија на Унверзитетот Харвард продолжува да ја застапува ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По бурниот крај на трејд-периодот во НБА лигата, навивачите на Лос Анџелес Лејкерс можат да бидат разочарани поради тоа што раководството на нивниот тим не ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Вчера во НБА лигата беа одиграни осум натпревари. Српскиот центар Никола Јокиќ го потврди „ол-стар“ рејтингот и против Филаделфија со нов трипл-дабл со учинок ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Ентони Дејвис беше во центарот на вниманието на кошаркарската јавност во изминатиот период, откако неговиот агент објави дека центарот е несреќен во Њу Орлеанс ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Никола Јокиќ биеше интересна битка против еден од најдобрите центри во НБА лигата Џоел Ембид и со својот сонародник Бобан Марјановиќ, имаше подобар ефект од ...
  сите 78 | | | веќе видена