Чикаго

  во

  Ќерката на градоначалникот на Њујорк беше уапсена во саботата за време на протестот против полициската бруталност спрема Афроамериканците, јавува Си-ен-ен. ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Најмалку 30 градови во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата повеќе од 12 воведоа ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Најмалку 30 градови во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата повеќе од 12 воведоа ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Лос Анџелес, Чикаго, Детроит и Вашингтон воведоа полициски час по протестите во саботата поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кога ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Лос Анџелес, Чикаго, Детроит и Вашингтон воведоа полициски час по протестите во саботата поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кога ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Протестите против полициското насилство по смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд продолжија од Њујорк до Лос Анџелес. И пред Белата Куќа повторно имаше ...
  сите 521 | | | веќе видена