Чикаго

  во

  Новата сезона во НБА лигата е пред нас, а истата ни носи и нови правила и услови, предизвикани од пандемијата на коронавирус, за која играчите добија упатство ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Кајри Ирвинг е се’, само не обичен кошаркар. Верува во различни работи, некои од нив се доста бизарни, некои суеверија кои ги практикува се со „докажан ефект“, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На 92-годишна возраст почина проф. д-р Борислав Каранфилски, доајен на македонската нуклеарна медицина, патофизиологија и тиреологија, соопшти семејството. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Раководните луѓе на најсилната хокеарска лига на светот – НХЛ го одобрија составот на дивизиите за сезоната 2020/21. Сите седум канадски екипи се во иста ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сите сме под стрес, скоро секој ден, а во повеќето случаи причината се парите. Мали плати, заеми, кредити, сите овие работи имаат сериозни последици врз ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Раководните луѓе на најсилната хокеарска лига на светот – НХЛ го одобрија составот на дивизиите за сезоната 2020/21.Сите седум канадски екипи се во иста ...
  сите 7 | | | веќе видена

  НХЛ лигата и Асоцијацијата на играчи го ратификуваа договорот за старт на регуларната сезона 2020/21 која за разлика од досегашните изданија ќе опфати по 56 ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Васил Гарванлиев заедно со преку сто деца ја испеаја песната „Татковина“, која Грег Џеспер му ја посвети во времето кога беше депортиран од Америка со неговото ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кога Џо Бајден ќе положи заклетва за претседател на 20 јануари, на неговиот „послужавник“ ќе се најде пандемијата што продолжува да убива илјадници Американци ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Сите сме под стрес, скоро секој ден, а во повеќето случаи причината се парите. Мали плати, заеми, кредити, сите овие работи имаат сериозни последици врз ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Никола Јокиќ и Денвер повторно славеа во подготвителните натпревари во пресрет на новата НБА сезона, овој пат над Портланд со 129-96, а потегот на вечерта го ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Никола Јокиќ одново се најде во центарот на вниманието. Српскиот репрезентативец е во одлична форма, а тоа го потврди во победата на неговиот Денвер на дуелот ...
  сите 41 | | | веќе видена