Чикаго

  во

  Кошаркарите во НБА лигата се едни од најплатените спортисти на светот, но не сите знаат да ги ценат заработените пари. Добро се познати приказните за голем ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Покрај првичните демонстрации на лутите граѓани во Минеаполис, Минесота, каде веќе е распоредена Националната гарда и воведен е полициски час, илјадници луѓе ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Покрај првичните демонстрации на лутите граѓани во Минеаполис, Минесота, каде веќе е распоредена Националната гарда и воведен е полициски час, илјадници луѓе ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Мајкл Џордан и по завршувањето на документарецот „Последниот танц“ и понатаму е актуелен во јавноста и не по неговата вина туку поради различните реакции за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Покрај во Њујорк, паниката во САД од короната вирусот не стивнува и во другите градови. Фотографиите кои ги добивме од Чикаго покажуваат дека жителите се уште ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден од четворицата полицајци инволвирани во апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во Минеаполис кратко време потоа, е уапсен.Дерек Чавин бил ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Еден од четворицата полицајци инволвирани во апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во Минеаполис кратко време потоа, е уапсен. Дерек Чавин бил ...
  сите 515 | | | веќе видена

  „Кажете го неговото име!“, протестирачите на улиците на градот во Минесота го извикуваа името на Џорџ Флојд, афроамериканецот кој беше брутално убиен од ...
  сите 515 | | | веќе видена

  На улиците на Минеаполис излегле припадници на Националната гарда на САД по судирот на демонстрантите со полицијата, по повод насилната смрт на невооружениот ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ ужива во мајчинството, а како што е познато, има два сина со фудбалерот Бастијан Швајнштајгер – Лука и Леон. ...
  сите 52 | | | веќе видена