Чикаго

  во

  Лука Дончиќ блесна во драматичната победа на Далас маверикс против Денвер нагетс со 124:117 по едно продолжение. Словенечката сензација диригираше на паркетот ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Многумина бројат овци кога не може да заспијат, но за луѓето со едно ретко нарушување, кое не е добро разбрано, тоа е речиси невозможно. Овие луѓе може да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дури 11 натпревари во НБА лигата се одиграа ноќта среда кон четврток и дефинитивно вреди да се потенцира одличниот настап на кошаркарот на Вашингтон Визардс, ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Ким Кардашијан и Канје Вест дефинитивно ќе се разведат, а познатата старлета, според американските медиуми, веќе ангажирала адвокат. Ким веќе ангажираше ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Дури 11 натпревари се одиграа синоќа во НБА лигата од кои, без сомнение, за издвојување е извонредниот ефект на кошаркарот на Вашингтон, Бредли Бил. Бил ...
  сите 133 | | | веќе видена

  По бројните шпекулации за можниот развод на најмоќниот пар во светот на шоубизнисот, Ким Кардашијан и Кање Вест, се чини доаѓа и дефинитивнта потврда дека тие ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во најдобрата кошаркарска лига беа одиграни пет натпревари по кои на победи се радуваа Бруклин, Лејкерс, Денвер, Сан Антионио и Чикаго. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Бранителот на титулата во НБА лигата Лос Анџелес Лејкерс ја запиша четвртата последователна победа на гостувањата во новата сезона, откако триумфираше синоќа ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Нов блескав меч на Никола Јокиќ, српскиот кошаркар со 35 поени беше најдобар играч на Денвер во победата над Минесота од 123-116. Јокиќ го предводеше Денвер до ...
  сите 125 | | | веќе видена