Чикаго

  во

  Врз основа на официјални извештаи, материјал од локални безбедносни камери и видеа на неколку очевидци, Њујорк Тајмс ги реконструира сите настани што му ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Њујорк воведе полициски час додека се обидува да избегне уште една ноќ на уништување, што ги фрла сенка на протестите против полициска бруталност и расизам, ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Врз основа на официјални извештаи, материјал од локални безбедносни камери и видеа на неколку очевидци, Њујорк Тајмс ги реконструира сите настани што му ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Мајкл Џордан изминатиов период се врати на голема врата во кошарката, а причината за тоа беше документарецот „Последниот танц“ во кој тој беше во главна улога. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Американските веледрогерии и трговците на мало ги затворија некои продавници низ целата земја поради немирите за време на протестите поради смртта на ...
  сите 399 | | | веќе видена

  Кијара, ќерката на градоначалникот Бил де Бласио, била уапсена затоа што е меѓу демонстрантите на кои им било забрането собирање. Таа била набргу  ослободена. ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Си Ен Ен јавува дека Трамп разговарал со гувернерите на 50-те држави на САД во телеконференциски повик кој е одржан од бункерот во Белата куќа. „Морате да ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Како што е познато, 46-годишниот Флојд почина минатиот понеделник во апсењето од полицијата. Видеото снимено од случаен минувач го покажува Флојд како лежи со ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Некои од градовите воведоа полициски час откако ноќните демонстрации поради смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис преминаа во насилство и грабежи Шеста ноќ со ред ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата повеќе од 12 воведоа ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Оган, камења и слогани нема правда - нема мир, ги вратија духовите од 11-септемвриските напади пред 19 години, кога последен пат било вклучено највисоко ниво ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата повеќе од 12 воведоа ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата, повеќе од 12 воведоа ...
  сите 515 | | | веќе видена

  Повеќе од 50 агенти на Тајната служба се повредени во немирите во близина на Белата куќа која осамна во мрак, во моментот кога според американските медиумите ...
  сите 515 | | | веќе видена