Чикаго

  во

  Откако ќе се одиграа сите натпревари во НБА лигата се прави стандарден преглед на најдобрите потези на денот, потези кои кои ја воодушевија публиката и вредат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Составот на Лос Анџелес Лејкерс и без Леброн Џејмс кој ќе мора да пропушти уште најмалку еден натпревар (Хјустон Рокетс) обезбеди голем триумф на гостувањето ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама наполни 55 години, а нејзиниот сопруг одлучи да ѝ го честита роденденот така што на својот Твитер профил објави ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Денвер нагетс рутински го совлада Чикаго со 135:105. Франшизата од Колорадо осми пат во низа слави триумф против „биковите“, кои немаа начин како да го спречат ...
  сите 116 | | | веќе видена