Чикаго

  во

  -Полициските службеници околу 5.40 часот добиле пријава за повеќе застрелани лица, изјави портпаролот на полицијата. Најмалку четири лица загинаа, а четворица ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Расправија во зграда во населбата Саутсајд во Чикаго се претвори во пукање во кое се убиени четири лица, а четири се повредени, соопшти полицијата. Пукањето се ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Најмалку четири лица загинаа, а четворица други се повредени рано утринава по локално време, во пукање во населбата Енглвуд во Чикаго, соопшти полицијата, ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Најмалку четири лица загинаа, а четворица други се повредени утринава во пукање во населбата Енглвуд, во Чикаго, соопшти полицијата, повикувајќи се на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Најмалку четири лица загинаа, а четворица други се повредени утринава во пукање во населбата Енглвуд, во Чикаго, соопшти полицијата, повикувајќи се на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Најмалку четири лица загинаа, а четворица други се повредени рано утринава по локално време, во пукање во населбата Енглвуд во Чикаго, соопшти полицијата, ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Најмалку четири лица загинаа, а четворица други се повредени утринава во пукање во населбата Енглевуд, во Чикаго, соопшти полицијата, повикувајќи се на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Пејачката Вики Миљковиќ започна нов бизнис за кој зборува речиси целата српска естрада. Таа заедно својот бизнис го води со својот сопруг Ташко, а станува збор ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Барселона вечерва од 22 часот на свој паркет го играат против Реал Мадрид вториот меч од финалната серија од плеј-офот во шпанската АЦБ лига. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Експлозија во хемиска фабрика во северниот дел на Илиноис денеска предизвика огромен пожар и висок густ црн чад, по што беше наложена евакуација на областа. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Експлозија во хемиска фабрика во северниот дел на Илиноис денеска предизвика огромен пожар и висок густ црн чад, по што беше наложена евакуација на областа. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Експлозија во фабриката за хемиска индустрија во северниот дел на американската држава Илиноис предизвика голем пожар денес, по што започна да се појавува ...
  сите 26 | | | веќе видена