Чикаго

  во

  Тим на Македонската Радио Телевизија во соработка со Радио Телевизија Србија изминатите денови го снимаа сценскиот настап за евровизиската песна Here I Stand, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  8201 Бостон бруинс – Вашингтон капитолс (01ч) Вашингтон со серијата од четири победи го презеде врвот во Источната дивизија и како втор најефикасен гостински ...
  сите 50 | | | веќе видена

  1995-та година била пресудна година во животот на Кевин Гарнет. Тој во кошаркарскиот тим на средното училиште бил толку многу добар што после 1 година го ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Колку што Американците и Европејците сакаат освежителна лимонада, толку многу луѓе во Кореја обожаваат слатко-кисел пијалок направен од калинка и оцет. Но, тоа ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Џејмс Харден се врати во Хјусон и беше најдобар во тимот на Бруклин во победата од 132:114 против својот поранешен клуб. Харден помина девет години во Хјустон, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Одличната партија на Џејмс Харден се издвојува од синоќешните натпревари во НБА лигата. Бруклин гостување на Хјустон, славејќи со 114-132 во натпревар во кој ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Синоќа на НБА паркетите беа одиграни десет натпревари, а секако вредно е да се издвои одличната партија на Џејмс Харден. Бруклин Нетси гостуваа кај Рокетси во ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Дури 10 меча се одиграа ноќеска во НБА-лигата, а секако во фокусот беше враќањето на Џејмс Харден во Хјустон, но за првпат како играч на Бруклин нетс. Харден, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Пандемијата ги смени „златните глобуси“ Со оглед на тоа дека пандемијата на коронавирусот и натаму трае, 78-то доделување на наградата „златен глобус“ се одржа ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Њу Орлеанс, Зајон Вилијамсон, ја одбиол поканата да учествува на натпреварот за забивања на олстар викендот што ќе одржи во Атланта в недела. Со ...
  сите 38 | | | веќе видена