Чикаго

  во

  Сите десет епизоди од штотуку завршениот документарен филм „Последниот танц“ пред да бидат објавени мораа да добијат одобрение од самиот Мајкл Џордан и поради ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Престолнината на САД и нејзината поширока околина има најголема стапка на позитивни тестови на коронавирус во САД, што е загрижувачки податок во момент кога ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Една од најголемите рент-а-кар компании во светот – Херц – соопшти синоќа дека започнува стечајна постапка. Причината е падот на побарувачката во време кога ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Легендарниот кошаркар Денис Родман е одличен пријател на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун. Ким Јонг Ун е позната како голем љубител на кошарката во која се ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Очите се огледало на душата и тоа сите го знаат. Истражувањето кое е спроведено во Универзитет во Чикаго потврди дека можете да научите како да препознаете ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Престолнината на САД и нејзината поширока околина има најголема стапка на позитивни тестови на коронавирус во САД, што е загрижувачки податок во момент кога ...
  сите 91 | | | веќе видена

  – Престолнината на САД и нејзината поширока околина има најголема стапка на позитивни тестови на коронавирус во САД, што е загрижувачки податок во момент кога ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Престолнината на САД и нејзината поширока околина има најголема стапка на позитивни тестови на коронавирус во САД, што е загрижувачки податок во момент кога ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Мајкл Џордан се уште добива бројни критики, и по завршувањето на документарниот филм „Последниот танц“ посветен на Чикаго булс и еден од најдобрите кошаркари ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Поранешната НБА ѕвезда Денис Родман, откри голема тајна за Северна Кореја, пренесуваат светските медиуми. Поранешниот кошаркар на Чикаго Булс, вели дека ако во ...
  сите 17 | | | веќе видена