Чикаго

  во

  Синоќешниот натпревар меѓу екипите на Голден Стејт Вориорс и Чикаго Булс ќе биде запишан во кошаркарската историја. Иако актуелниот шампион го порази тимот на ...
  сите 129 | | | веќе видена

  На програмата во НБА лигата ноќта меѓу понеделник и вторник беа девет натпревари. На шест од нив победија домаќините. Постигнати резултати: Индијана – Портланд ...
  сите 130 | | | веќе видена

  На програмата во НБА лигата ноќта меѓу понеделник и вторник беа девет натпревари. На шест од нив победија домаќините. Постигнати резултати: Индијана – Портланд ...
  сите 134 | | | веќе видена

  На програмата во НБА лигата ноќта меѓу понеделник и вторник беа девет натпревари. На шест од нив победија домаќините. Постигнати резултати: Индијана – Портланд ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Четворица играчи од просторите на поранешна Југославија одиграа добри натпревари за своите тимови во НБА лигата. Највпечатлив беше дебитантот, Лука Дончиќ, кој ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Голден Стејт Клеј Томпсон имаше 14 прецизни шута за три поени на дуелот со Чикаго што се одигра ноќеска на теренот на ривалот, со што го сруши ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Кога шутот конечно му проработи, играчот на Голден Стејт едноставно не можеше да застане, и на полувреме заврши со ефект од 36.поени!. На крилјата на сјајниот ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Сан Антонио Спарси во фантастичен натпревар го победија Далас Маверикс после продолженија со 113:108. НБА лигата вчера уште еднаш покажа зошто е најдобра во ...
  сите 143 | | | веќе видена