Чикаго

  во

  Судирите меѓу демонстрантите и полицијата петта вечер по ред ги потресоа американски градови и покрај полицискиот час што го објавија властите во 25 од нив, во ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Судирите меѓу демонстрантите и полицијата петта вечер по ред ги потресоа американски градови и покрај полицискиот час што го објавија властите во 25 од нив, во ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Судирите меѓу демонстрантите и полицијата петта вечер по ред ги потресе американските градови и покрај полицискиот час што го објавија властите во некои од нив ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат поради смртта на Афроамериканецот за време на полициското ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на демонстрантите кои протестираат поради убиството на црнецот од бел полицаец во Минеаполос, дека ќе бидат ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Ако треба да наведете прочуени изумители ќе се сетите на Никола Тесла, Томас Едисон или Леонардо да Винчи. Но, што е со Мери Андерсон? Или Џозефина Кокрејн? ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
  сите 521 | | | веќе видена

  По убиството на Афроамериканецот Флојд за време на неодамнешната интервенција на полицијата во Минеаполис, цела Америка се крена на нозе.Покрај првичните ...
  сите 521 | | | веќе видена

  За првпат од Втората светска војна, Минесота ја мобилизираше Националната гарда со цел да се поврати ред во оваа американска сојузна држава по неколкудневните ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави денеска дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд за време на полициско ...
  сите 521 | | | веќе видена

  Кармело Ентони внимателно ги проследи сите десет епизоди од документарецот „Последниот танц“ во кој главната улога ја имаше Мајкл Џордан и секако генерацијата ...
  сите 34 | | | веќе видена