Чикаго

  во

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс во оваа натпреварувачка сезона влезе со далеку поголеми амбиции од минатите години, тим кој е предводен од најдобриот играч во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Минесота сериозно го стави на испит актуелниот шампион и цели три четвртини одржуваше егал ситуација во „Оракл арената“, но сепак гостите потклекнаа во ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Вашингтон визардс ја нема магијата и претрпе нов убедлив пораз, петти по ред, иако конечно го имаше на паркетот Двајт Хауард. Оклахома тандерс беше убедлива и ...
  сите 108 | | | веќе видена