Чикаго

  во

  Роберт Хори е човекот кој имаше исклучителна НБА кариера со дури седум шампионски престени кои ги освои носејќи ги дресовите на Хјустон Рокетс, Лос Анџелес ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Роберт Хори е човекот кој имаше исклучителна НБА кариера со дури седум шампионски престени кои ги освои носејќи ги дресовите на Хјустон Рокетс, Лос Анџелес ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Чарлс Баркли од 194 до 1992 година настапуваше за екипата на Филаделфија сиксерс, а токму во последната сеозна во која го носеше дресот на славниот НБА тим, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Во замок изграден во 16. век, пред шест години се венчаа познатиот американски рапер Кање Вест и неговата сопруга Ким Кардашијан. На церемонијата присуствуваа ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Документарната серија „Последниот танц“ посветена на Мајкл Џордан и Чикаго Булс внимателно ја следеа, гледаа многу луѓе ширум светот, а меѓу нив бил и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Една од најголемите рент-а-кар компании во светот – Херц – соопшти синоќа дека започнува стечајна постапка. Причината е падот на побарувачката во време кога ...
  сите 4 | | | веќе видена

  И документарецот „Последниот танц“ го откри тоа што многумина го знаеја од претходно – Мајкл Џордан обожавал да ги понижува своите соиграчи. Еден од оние кои ...
  сите 57 | | | веќе видена