Чикаго

  во

  Светската сила има најмногу жртви од ковид-19 во светот, а нејзините речиси 1,7 милион потврдени случаи се околу 30 отсто од светските инфекции Бројот на жртви ...
  сите 189 | | | веќе видена

  Гувернерот на Минесота Тим Валц прогласи вонредна состојба и распореди 500 припадници на Националната гарда во Минеаполис, каде што трет ден по ред се ...
  сите 399 | | | веќе видена

  Во Америка е воведена воредна состојба, по големиот број судири кои се случија на улиците во Минеаполис, меѓу полицијата и големиот број демонстранти. Причина ...
  сите 399 | | | веќе видена

  Припадниците на Националната гарда на САД излегоа на улиците на Минеаполис по судирот меѓу демонстрантите и полицијата поради насилната смрт на невооружениот ...
  сите 399 | | | веќе видена

  Студија спроведена од Американското биро за попис во соработка со пет сојузни агенции откри дека една третина од возрасните Американци се борат со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Студија спроведена од Американското биро за попис во соработка со пет сојузни агенции откри дека една третина од возрасните Американци се борат со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Од месец март нема никави возбудувања, натпревари во НБА лигата, па во овој изминат период актуелен беше документарецот „Последниот танц“ посветен на Мајкл ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Многу луѓе го кажаа својот став за документарецот „Последниот танц“ во кој централна личност беше Мајкл Џордан и шампионската генерација на Чикаго Булс. По ...
  сите 33 | | | веќе видена