Чикаго

  во

  Њујорк, 1. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Екипата на Денвер Нагетс го победи Чикаго Булс со 108:107 на натпреварот одигран ноќеска во „Јунајтед Центар“. Победничкиот ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Две муслимански организации собраа 200.000 долари за да им помогнат на жртвите на масовниот масакр што се случи во саботата во синагогата „Дрво на животот“ во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа осум натпревари. Лос Анџелес Лејкерси успеаа да слават на свој терен против Далас Маверикс во еден интересен ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Екипата на Денвер Нагетс го победи Чикаго Булс со 108:107 на натпреварот одигран ноќеска во „Јунајтед Центар“. Победничкиот кош за гостите го постигна Пол ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Дерек Роуз имаше своја вечер во дуелот со Јута Џез. Во отсуство на Џими Батлер, некогаш најкорисниот играч во НБА лигата оствари рекорд на кариерата од 50 ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа осум натпревари. Лос Анџелес Лејкерси успеаа да слават на свој терен против Далас Маверикс во еден интересен ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Фонтаната ди Треви е една од најголемите туристички атракции во Рим, каде што завршуваат многу фрлени парички. Имено туристите веруваат дека ако преку рамо ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кошаркарите на ЛА Лејкерс се уште се без победа од почетокот на сезоната. Лејкерс имаат три порази, откако изминатата нов, по продолжението, беа поразени од ...
  сите 98 | | | веќе видена