Чикаго

  во

  Мексико ги победи Американците на нивни терен во финалето од Голд купот, триумфираше со 1-0 и по осми пат ја освои титулата од ова натпреварување. Останато ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Мексико е нов првак на Средна и Северна Америка откако во финалето на Голд Куп ги сповлада Соединетите Американски Држави со 1-0, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Болницата Мерси во американскиот град Чикаго, Илиноис, исклучи пациент од апарати за одржување во живот, но на барање на погрешно семејство. Човекот што бил ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Мексико е новиот шампион на Централна и Северна Америка, откако ноќеска во финалето од Голд купот славеше со минимални 1-0 против бранителот на титулата САД. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Човекот што бил исклучен од апаратиtе и починал бил во април донесен во болницата откако бил пронајден паднат во несвест, гол и со повреди на лицето и лежел ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Шпанскиот великан Барселона има уште едно големо НБА засилување за следната сезона, Никола Миротиќ. Поранешниот член на Реал Мадрид и на НБА екипите Чикаго ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Барселона денеска ја потврди големата „бомба“, ангажманот на Никола Миротиќ кој изминативе пет години ги мина во НБА лигата играјќи за Чикаго Булс, Њу Орлеанс ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тој есенва ќе ја претставува Македонија и во Романија, преку изложба што ќе биде отворена во нејзиниот почесен конзулат во Темишвар, а се наоѓа во зграда од ...
  сите 9 | | | веќе видена