Чикаго

  во

  Една жена е уапсена откако се обидела да запали полициско комбе во Њујорк. Шест градови во САД воведоа полициски час. Протестот поради убиството на Џорџ Флојд ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Една жена е уапсена откако се обидела да запали полициско комбе во Њујорк. Шест градови во САД воведоа полициски час. Протестот поради убиството на Џорџ Флојд ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Петнаесет големи американски градови воведоа полициски час, а 12 сојузни држави ја активираа Националната града додека низ САД и ноќеска продолжија насилните ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Во шест градови во САД е воведен полициски час, откако судирите меѓу демонсрантите и полицијата ескалираа во екстремно насилство. Протестот во Лос Анџелес ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Судирите меѓу демонстрантите и полицијата петта вечер по ред ги потресоа американски градови и покрај полицискиот час што го објавија властите во 25 од нив, во ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Во 25 градови ширум САД воведен е полициски час по протестите за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој беше задавен од полицискиот службеник Дерек ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Протестите поради смртта на Џорџ Флојд, Афроамериканец кој беше брутално задушен од полициски службеник во понеделникот во Минеаполис, се проширија низ цела ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Судирите меѓу демонстрантите и полицијата петта вечер по ред ги потресоа американски градови и покрај полицискиот час што го објавија властите во 25 од нив, во ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Судирите меѓу демонстрантите и полицијата петта вечер по ред ги потресоа американски градови и покрај полицискиот час што го објавија властите во 25 од нив, во ...
  сите 322 | | | веќе видена