Чикаго

  во

  Лос Анџелес Лејкерс и Хјустон рокетс направија вистинско шоу во „Стејплс центарот“, па навивачите можеа да гледаат атрактивна кошарка, но и малку бокс. Гостите ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ игра во импресивна форма во изминативе неколку месеци со која дефинитивно го нападна тенискиот врв, а дека е цврсто решен да стигне до првото ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс дебитираше за Лејкерс, но и покрај неговата добра игра, 16-кратните шампиони на НБА загубија со 119:128 од Портланд во првиот натпревар за новата ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс и ЛА Лејкерс имаа неславно деби на отварањето на НБА сезоната. Тие на првиот меч, на гостувањето во Портланд, изгубија со 129-118. Кошаркарите на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Еден од најголемите тенисери на сите времиња, Рожер Федерер проговори за својот однос со Новак Ѓоковиќ со кого долго време се ривали на големата сцена. Нивното ...
  сите 48 | | | веќе видена