Чикаго

  во

  Документарот „Последниот танц“ во кој се раскажува за златната генерација на Чикаго булс предводена од Мајкл Џордан предизвика бура реакции во американската ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Хрватската кошаркарска легенда Тони Кукоч во интервју за грчкиот „Спорт 24“ говореше за времињата кога беше клучен дел од две династии со кои освои по три ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Документарецот „Последниот танц“ заврши минатов викенд, но и понатаму има коментари, реакции… и тоа дефинитивно ќе биде така во овој период додека се уште е ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Стручното жири составено од Невен Бертишевиќ, Пино Џерџа, Мирко Новосел, Жељко Павличевиќ, Велимир Перасовиќ, Јасмин Репеша, Петар Сканси, Невен Спахија и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Документарниот филм во кој се зборува за кариерата на Мајкл Џордан, „Последниот Танц“ привлече огромно внимание во јавноста. Јасно е дека овој документарец е ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Документарниот филм во кој се зборува за кариерата на Мајкл Џордан, „Последниот Танц“ привлече огромно внимание во јавноста. Јасно е дека овој документарец е ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Актерите Џулија Робертс, Хју Џекман и Мили Боби Браун се меѓу славните кои на здравствените експерти ќе им ги отстапат своите сметки на социјалните мрежи со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Документарниот филм во кој се зборува за кариерата на Мајкл Џордан, „Последниот Танц“ привлече огромно внимание во јавноста. Јасно е дека овој документарец е ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Факт е дека Скоти Пипен е десната рака на Мајкл Џордан на патот до големата слава со златната генерација на Чикаго булс. Токму и затоа Пипен има запазена улога ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Доделувањето на „оскарите“ беше закажано за 28 февруари 2021 година, меѓутоа се чини дека истото ќе биде одложено поради пандемијата на коронавирусот. Кога во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Професорите д-р Виктор Фридман од Чикаго, САД и д-р Јоуко Сакари Линдсет од Хелсинки, Финска, се годинашни добитници на почесното Рациново признание за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Прилично мал број на кошаркари може да се пофалат дека во НБА лигата никогаш не биле поразени од екипа за која играл славниот Мајкл Џордан. Вкупно 76 играчи не ...
  сите 74 | | | веќе видена