Чикаго

  во

  Мажот кој стопираше за превоз во Бризбејн, Австралија се здоби со џекпот кога Крис Хемсворт се одлучи да му застане и да го повози со приватниот хеликоптер. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Мажот кој стопираше за превоз во Бризбејн, Австралија се здоби со џекпот кога Крис Хемсворт се одлучи да му застане и да го повози со приватниот хеликоптер. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Откако во 2014 година истражувачите поставиле 34 сеизмички монитори во снег, на врвот на најголемата ледена покривка на Антарктик – Росова ледена плоча, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Познатиот руски пијанист Денис Кожухин вечер од 20 часот ќе одржи рецитал во Камерната сала на Македонската филхармонија и ќе изведе дела од Менделсон (избор ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Скот Хилдебранд, кој автостопираше во австралиски Бирзбејн, имаше огромна среќа кога беше забележан од славниот актер Крис Хемсворт кој одлучи да го качи и да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Високото крило на Нагетс реализираше 35. поени, но освен тоа имаше и 13 скока и 11.успешни додавања, четири украдени топки, а сето тоа за само 30.минути игра. ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Лос Анџелес Лејкерс и Хјустон рокетс направија вистинско шоу во „Стејплс центарот“, па навивачите можеа да гледаат атрактивна кошарка, но и малку бокс. Гостите ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ игра во импресивна форма во изминативе неколку месеци со која дефинитивно го нападна тенискиот врв, а дека е цврсто решен да стигне до првото ...
  сите 33 | | | веќе видена