Барселона

  во

  Сапуницата со Адриен Рабио трае веќе подолго време, а сега фудбалерот сега ја донесе можеби најдобрата одлука за својата кариера. Рабио заврши со Пари Сен ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Неколку илјади приврзаници на независноста на Каталонија денеска ги блокираа главните сообраќајници – автопатишта, улици и железнички пруги ширум тој шпански ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез имал разговор со тренерот на клубот, Солари после поразот од Џирона, пренесуваат шпанските медиуми. Реал Мадрид ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Иако самиот признава дека е „мадридиста“, претседателот на шпанската Ла лига, Хавиер Тебас вели дека нема сомнеж кој е најдобриот фудбалер на сите времиња – ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид обезбеди убава предност од два гола разлика по првиот осминафинален дуел од пресметката со Јувентус. Шпанците до триумфот стигнаа со погодоците ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид обезбеди убава предност од два гола разлика по првиот осминафинален дуел од пресметката со Јувентус. Шпанците до триумфот стигнаа со погодоците ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике, најде нова прилика да го нападне големиот конкурент Реал Мадрид. Тој го критикуваше тимот од Мадрид за нивните претензии ...
  сите 24 | | | веќе видена