Барселона

  во

  Леонардо на големо ја разгледува оваа опција. Милан започна многу амбициозно во намерата да се засили за наредната сезона. „Росонерите“ веќе водат преговори за ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Поранешниот играч на Барселона, Интер и ПСЖ, Тиаго Мота во разговор со Газета дело Спорт ја раскажа својата фудбалска филозофија како тренер и изненади со ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Бразилецот со италијански пасош, Тијаго Мота кој своевремено настапуваше за неколку европски гиганти како Барселона, Интер, Атлетико Мадрид и Пари Сен Жермен ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Медиумите од Шпанија продолжуваат да пишуваат за враќање на Нејмар на Камп Ноу, последните информации велат дека Бразилецот на пријатели и роднини им кажувал ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Шпанскиот шампион Барселона низ изминативе години имаше низа на неуспешни обиде за да дојде до дел од играчите на Пари Сен Жермен како Тијаго Силва, Маркињос, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Нова епизода од сапунската опера наречена „Нејмар се враќа во Барселона“, според емисијата „Ел Чирингито“, Бразилецот на пријатели и роднини им кажувал дека ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Фудбалерите кои сега заработуваат милиони на почетокот на кариерата тргнале од нула. Дел од нив раскажуваат како ги потрошиле првите пари заработени на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Филмот “250 скалила“, снимен по идеја на Живко Здравкоски, поранешен македонски активен спортски новинар, кој повеќе од две децении е дописник на најстарите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Нова епизода од сапунската опера наречена „Нејмар се враќа во Барселона“, според емисијата „Ел Чирингито“, Бразилецот на пријатели и роднини им кажувал дека ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Еден човек загина, а најмалку петмина се повредени откако патнички воз излета од шините недалеку од Барселона, соопшти шпанската полиција. Инцидентот се случил ...
  сите 53 | | | веќе видена