Барселона

  во

  Пијанистот Симон Трпчески со својата изведба и разновиден репертоар, продолжува да го освојува светот. Изминатите денови имаше три успешни настапи во Линколн ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб на Јорганџиите и честиташе на Жирона за големата победа, односно прогресот во следната фаза од шпанскиот куп, за вчерашниот противник ...
  сите 13 | | | веќе видена

  После натпреварот со Еибар изјави дека е горд на овие резултати, но и дека не се фокусира премногу на рекорди и дека екипата му е на прво место. „Навистина сум ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Севилја изборија пласман во четвртфиналето од шпанскиот Куп на кралот и покрај домашниот пораз од Атлетик Билбао од 0:1, а Жирона првпат во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Првиот човек на шпанскиот шампион Барселона, Хосеп Марија Бартомеу обелодени кој стратег ќе го води каталонскиот гигант во следната кампања. Иако од актулнава ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Лионел Меси долги години е алфа и омега во Барселона, тим кој без него едноставно не може да функционира. Напаѓачот од самиот почеток, па се до денес постојано ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Холандски „Телеграф“ пред сите ја имаше ексклузивата и она што први го објавија уште пред 40 дена добива потврда – Франк Де Јонг оди во ПСЖ! Франк Де Јонг се ...
  сите 38 | | | веќе видена