Барселона

  во

  Шпанската полиција денеска изврши рација во седиштето на каталонската Влада во Барселона, при што се уапсени 12 политичари и високи претставници, јави ДПА. ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Со стартот на новата сезона во машката ракометна Лига на шампиони, тренерите на екипите учесници го одбраа најдобриот тим и најпеколната сала. Ракометарот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион на Англија, Челси, трет пат во последните осум години ќе се најде под истрага на ФИФА поради наводни неправилности во трансферите на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Со стартот на новата сезона во Лигата на шампионите, тренерите екипите учесници го одбраа најдобриот тим и најпеколната сала. Ракометарот на европскиот првак, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Паулињо ги „поздрави“ сите своите критичари кои му предвидуваа пропаднат трансфер во Барселона со одличен гол вреден победа против Хетафе, а бразилскиот играч ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион на Англија, Челси, трет пат во последните осум години ќе се најде под истрага на ФИФА поради наводни неправилности во трансферите на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Летната трансфер сага на Фелипе Кутињо и неговото заминување од Ливерпул во Барселона немаше среќен крај, иако шпанскиот состав имаше многу пари кои не ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари оваа сезона во Примера, откако синоќа со убедливи 6:1 го совлада Еибар. Ново шоу на „Камп Ноу“ ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Ново шоу на „Камп Ноу“ припреди капитенот на Каталонците Лионел Меси со четири постигнати голови, другите два за домашниот тим ги реализираа Паулињо и Суарез. ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион на Англија, Челси, трет пат во последните осум години ќе се најде под истрага на ФИФА поради наводни неправилности во трансферите на ...
  сите 33 | | | веќе видена