Барселона

  во

  Легендата на белорускиот фудбал, поранешниот играч на Арсенал и Барселона, Александр Хлеб, кажа дека во светот постои голем интерес за националното првенство ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Намалувањето на платите од 70 отсто за играчите на Барселона, на кои се согласија фудбалерите од „Кам Ноу“, не е доволно за управата на клубот. Во овој поглед, ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Рафаел Маркез ќе биде запишан во историјата како еден од најголемите, најдобрите играчи од Мексико, играч кој мина долги години во Европа играјќи на високо ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Поранешната ѕвезда на Барселона, Чави Ернандез, кој моментно е тренер на катарскиот Ал Сад, донираше еден милион евра во клиника во Барселона, за поддршка во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Намалувањето на платите од 70 отсто за играчите на Барселона, на кои се согласија фудбалерите од „Кам Ноу“, не е доволно за управата на клубот. Во овој поглед, ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Играчот на рускиот тим Урал, Андреј Панјуков даде интересна изјава во врска со кратењето на платите на играчите. Иако во целиот свет сите размислуваат за ...
  сите 170 | | | веќе видена