Барселона

  во

  Жерард Деулофеу долго време беше дел од Барселона, клуб во кој ги мина сите категории, но не се снајде баш најдобро во првиата екипа, па денеска е дел од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лидерите на Барселона во соработка со Најки за следната сезона изработиле четврти дрес во боите на каталонското знаме, овој дизајн ќе се користи за гостувањето ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вестникот Спорт пишува дека Барселона за следната сезона планира да ја наруши традицијата и да промовира четврти дрес во боите на каталонското знаме кој ќе се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден беше извршена ждрепката за четвртфиналето на Лигата на шампионите, фаза во која Ливерпул и Јувентус ќе влезат како фаворити во ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Екипата на Барселона е фаворит како никогаш до сега во пресметките против Манчестер Јунајтед. Двата клуба кои имаат „дебело“ минато во Лигата на шампионите ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Вчера во Нион беше одржан ждребот за четвртфиналето во Лигата на шампионите. Топчињата сакаа да силите во оваа фаза да ги одмерат Манчестер Јунајтед и ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан денеска се враќа на клупата на Реал Мадрид и тоа на „Сантијаго Бернабеу“ против Селта Виго. Сите навивачи на Кралскиот клуб очекуваат Реал ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Ждребот во четвртфиналето во Лигата на шампионите кој беше одржан вчера ги спои Манчестер Јунајтед и Барселона кои се стари ривали. Барселона и Манчестер ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Кутињо стана најскапиот играч во историјата на Барселона. Но , неговиот ентузијазам набргу спласна и сега повеќето време го минува на клупата, а на теренот е ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Утрово каталнскиот „Спорт“ го објави изгледот на дресот на Барселона за наредната сезона. Станува збор за четвртата гарнитура на дресови во која ќе играат на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Екипата на Барселона е фаворит како никогаш до сега во пресметките против Манчестер Јунајтед. Двата клуба кои имаат „дебело“ минато во Лигата на шампионите ...
  сите 61 | | | веќе видена