Барселона

  во

  Бразилскиот фудбалер Нејмар во текот на летото 2017 година стана најскапиот фудбалер на сите времиња, откако од Барселона се пресели во ПСЖ за неверојатни 222 ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Каталонската регионална полиција користеше палки за да ја потисне групата најагресивни демонстранти во центарот на Барселона. Тие се обидуваа да ги запрат ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Полицијата во Барселона денеска кратко се судри со сепаратистите од Каталонија кои демонстрираат против митинзите организирани од шпанските национални ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Многумина велат дека скромноста е доблест, а една од оние познати личности кои ја поседуваат оваа особина е голманот на Барселона, Марк-Андре тер Штеген. Иако ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Роналдињо во изминативе два дена беше во посета на Белград поради спонзорски договор со позната обложувалница „Моцарт“, а правејќи едно интервју за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари, го бранеше капитенот на тимот Серхио Рамос. Тренерот зеде став во однос на ситуацијата, во која дефанзивецот се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Познатите фудбалери често пати се појавуваа во јавноста со богати и луксузни автомобили, но има и исклучоци. Помеѓу овие вторите е и првиот голман на Барселона ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најавеното „големо“ засилување за Барселона, Усман Дембеле нема да биде во составот за дуелот со Реал Бетис, откако тренерот Ернесто Валверде реши да го казни ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Со три гостински победи на последните четири натпревари беше затворена шестата рунда во Евролигата. Барселона, Жалгирис и Фенербахче се радуваа надвор од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Голманот на Барселона, Марк-Андре тер Стеген предизвикал воодушевување на клупските навивачи, но и пошироката спортска јавност откако е виден како користи ...
  сите 7 | | | веќе видена