Барселона

  во

  Иван Ракитиќ веќе подолг период се поврзува со заминување од Барселон, а сега италијанските медиуми одново пишуваат на оваа тема. Италијанската „Газета дело ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Поранешниот бразилски репрезентативец, Андерсон Да Силва или попознат само како Сони или како Андерсон остави трага во европскиот фудбал играјќи за многу екипи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во пресрет на средбата помеѓу Атлетико Мадрид и Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите, играчот од средниот ред на „Старата Дама“, Миралем Пјаниќ ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Италијанскиот плејмејкер постигнал договор со Пари Сент Жермен за продолжување на договорот до 2024 година, пренесуваат француските медиуми. Веќе подолго време ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Mногумина гледаат проблеми во Барселона во иднина. Според голем дел од фудбалската јавност Барселона полека се припрема за живот без Лионел Меси . Без Меси ќе ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Во пресрет на средбата помеѓу Атлетико Мадрид и Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите, играчот од средниот ред на „Старата Дама“, Миралем Пјаниќ ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Утрово во Барселона започна првиот тест во Формула 1, Себастијан Фетел и Ферари имаа летечки старт и време кое е за 1,7 секунди побрзо од следниот ривал.Откако ...
  сите 54 | | | веќе видена