Барселона

  во

  Министерот за култура Асаф Адеми денеска имаше работна средба со амбасадорот на Кралството Шпанија, Емилио Лорецо Сера.На средбата беа нагласени пријателските ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Новите фудбалски откритија покажуваат некои чудни барања и клаузули кои ги имаат најдобрите фудбалер на светот како Кристијано Роналдо и Нејмар.Роналдо својот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Италијанските медиуми пренесуваат дека „Сан Сиро“ е комплетно распродаден за дербито во недела и дека Милан поставил нов рекорд во заработка во Серија А. Пред ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Министерот за култура Асаф Адеми денеска имаше работна средба со амбасадорот на Кралството Шпанија, Емилио Лорецо Сера. На средбата беа нагласени пријателските ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Екипата на Баерн Минхен ја спаси честа на домаќините, остварувајќи ја единствената победа на првите четири одиграни средби од 6.коло во кошаркарската Евролига. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Прашање беше само на време кога Хулен Лопетеги ќе добие отказ на клупата на Реал Мадрид, тоа се случи по „петардата“ која пукна на Камп Ноу во големиот пораз ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Македонскиот ракометен првак Вардар во недела пред својата публика ќе го одигра дерби дуелот од 7.коло во Лигата на шампионите, а гостин во Јане Сандански ќе ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Пеп Гваридола е тренерот кој блесна на клупата на Барселона и во тоа време да направи каталонскиот гигант да биде доминантен тим во Европа. Шпанскиот стратег е ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Вардар се прикажува во феноменално светло и во новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, но наспроти сите позитивни резултати, факт е дека ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Mногумина Пеп Гвардиола го сметаат за омилен, посебно тоа се однесува за играчите кои ги тренирал. Воодушевување од соработката со Пеп покажа и бразилскиот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Кога во 2008 година требаше да го замени Франк Рајкард, сите членови на одборот на Барселона биле за Жозе Мурињо, освен Хуан Лапорта. Во тоа време каталонскиот ...
  сите 20 | | | веќе видена