Барселона

  во

  Џанлуиџи Буфон помина повеќе од една и пол деценија во дресот на Јувентус, но не успеа да се израдува на титула во Лигата на шампиони. Голманот кој летоска си ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари верува во шансите на својот тим да се бори за титулата во Шпанија. „Белите“ во моментов заостануваат зад лидерот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо за прв пат се отвори во јавноста и зборуваше за момент од 2005 година кога доби забрана за присуство во соблекувалните на Челси и не смееше да го ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Подолг период во јавноста се вртат шпекулации дека Арсенал е сериозно заинтересиран за услугите на Денис Суарез од редовите на Барселона. Дека постојат ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Најдобриот бугарски фудбалер на сите времиња, Христо Стоичков кој добро ги познава состојбите во Барселона со оглед на тоа што во минатото беше дел од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Селта имаше предност до 70. минута на овој меч, но на крајот остана без ниту еден бод во оваа пресметка. Домаќините поведоа во 40. минута, Араујо погоди за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид лесно ја запиша 11-тата победа во шпанскиот шампионат, откако со 3-0 славеа на гостувањето кај Уеска. Тимот кој го води Диего Симеоне до триумф ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид без никакви проблеми стигна до убедлива победа од 0-3 на гостувањето против Хуеска во 20. коло од шпанската Ла Лига. „Јорганџиите“ победата ја ...
  сите 21 | | | веќе видена