Барселона

  во

  Каталонскиот гигант Барселона е последниот клуб кој се поврзува со името на шпанскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Алваро ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Полека изминува една половина од јануарскиот преоден рок, постојат многу гласини со Спортски бидете во тек со се што се случува! – ТУКА можете да се потсетите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Леванте и Енис Барди загубија на гостувањето во Мадрид, Атлетико стигна до уште една победа од 1-0 а стрелец на погодокот беше Антоан Гризман од белата ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Од таборот на Барселона одлучија да донесат замена за Мунир Ел Хадади кој пред два дена го комплетираше трансферот во редовите на Севилја. „Каталонците“ имаат ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со гол од пенал триумфираше против Леванте минимално со 1-0 во 19. коло од Ла Лига. Творец на победата на „јорганџиите“ беше Антоан Гризман со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Иднината на Филипе Кутињо во Барселона е неизвесна, откако оваа сезона го загуби местото во првиот тим и се почесто ја грее клупата. Најскапото засилување на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми овие денови се се’ погласни за тоа дека Кутињо не е среќен во Барселона. Кутињо во Барселона пристигна пред една година од Ливерпул за ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона по втор пат оваа недела бил опериран откако неговата здравствена состојба не се подобри поради внатрешното ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Од таборот на Барселона одлучија да донесат замена за Мунир Ел Хадади кој пред два дена го комплетираше трансферот во редовите на Севилја. „Каталонците“ имаат ...
  сите 24 | | | веќе видена