Австрија

  во

  Ноќеска околу 1 часот лавина се сруши на куќа со апартмани и хотел на скијачкото подрачје „Рамза ам Даштајн“ во Австрија. Лавината се спуштила над автомобили, ...
  сите 46 | | | веќе видена

  На Бадник, кога во сите христијански семејства со радост се подготвува бадниковата вечера, кавадаречкиот Дедо Мраз, Ѓорѓи Вареловски, ги посети семејства од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фаворитите на Светското првенство во Германија и Данска немаа проблеми да ги забележат третите победи во третото коло на Мундијалот и да обезбедат пласман во ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Хотел на југот на Германија беше затрупан од лавина која што предизвика штета, а за среќа, повредени нема, соопштија денес регионалните власти. На снимката ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Пристигнува нов студен бран кој ќе трае од 14. до 16. јануари, а нема да го заобиколи ниту Балканот. Снежно невреме и лавини оваа недела создаваат големи ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Бразил со 24:22 ја победи Србија за да ги освои првите поени на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, за речиси сигурно да ги уништи шансите на ...
  сите 35 | | | веќе видена