Австрија

  во

  Песната која ја напишал австрискиот политичар Кристијан Шлихер од десничарската Слободарска партија на Австрија, предизвика жестоки реакции во државаа, но и во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Лидс попладнево излезе со соопштение за повредата на Езгјан Алиоски, Македонецот го оштетил менискусот на коленото, мора да оди на операција и ќе паузира од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Австрискиот политичар Кристијан Шлихер од „Слободарската партија на Австрија“ поднесе оставка на функцијата заменик градоначалник на Браунау на Ина откако ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Австрискиот политичар Кристијан Шлихер од „Слободарската партија на Австрија“ поднесе оставка на функцијата заменик градоначалник на Браунау на Ина откако ...
  сите 16 | | | веќе видена