Австрија

  во

  Мауро Икарди од денеска повеќе не е капитен на Интер, но „војната“ меѓу аргентинскиот голгетер и управата на клубот уште повеќе беше разгорена со одлуката тој ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Со задоволство ја прифатив поканата за средба со уметникот, карикатурист и стрип-мајстор Златко Крстевски. Сакав да го видам творечкото катче на уметникот кој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц на пат во САД, Јапонија и Јужна Кореја нема да ја понесе со себе шефицата на австриската дипломатија, Карин Кнајсл. Курц ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од 1 март во Австрија стапува во сила законот за забранети симболи, меѓу кои се и усташките симболи, и за нивната употреба е предвидена висока парична казна. ...
  сите 6 | | | веќе видена