Австрија

  во

  Пристигнува нов студен бран кој ќе трае од 14. до 16. јануари, а нема да го заобиколи ниту Балканот. Снежно невреме и лавини оваа недела создаваат големи ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Бразил со 24:22 ја победи Србија за да ги освои првите поени на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, за речиси сигурно да ги уништи шансите на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Размена на практики, знаење и поддршка на шесте комори од земјите од Западен Балкан со што директна полза ќе имаат компаниите гарантира Меморандумот за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во регионот на Алпите и натаму владее голема опасност од лавини. На други места пак со постепената промена на временските услови се појавуваат нови проблеми. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Одличните резултати секогаш мотивираат за вложување на дополнителен труд за да се постигне повеќе. Нашите кадети Сара Тасевска и Стефан Стојаноски поминаа еден ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Полицијата во понеделникот го уапсила Сириецот Јазан А., осомничен за убиство на 16-годишната Мануеле К. во Винер Нојштат. Телото на девојката која исчезнала ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Утре и задутре гувернерката на Народната банка на Република Македонија, д-р Анита Ангеловска-Бежоска , и министерот за финансии, д-р Драган Тевдовски , ќе ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Полицијата во понеделникот го уапсила Сириецот Јазан А., осомничен за убиство на 16-годишната Мануеле К. во Винер Нојштат. Телото на девојката која исчезнала ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонските одбојкарски репрезентативци противниците за групната фаза во дебитантскиот настап на Европското првенство во септември ќе ги очекуваат од ...
  сите 44 | | | веќе видена