Австрија

  во

  Морничава семејна драма се одиграла во Брегенц, Австрија откако татко го убил синот, а потоа изврил самоубиство. Стравичното дело се случило во станот на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ ја оцени како шпекулација идејата за двоен суверенитет како решение за косовскиот проблем, додавајќи дека ...
  сите 64 | | | веќе видена

  „Македоника литера“ од Скопје неодамна ја објави книгата со раскази „Ужас и големи трошоци“ од хрватскиот писател Роберт Перишиќ, во превод од хрватски јазик ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ ја оцени како шпекулација идејата за двоен суверенитет како решение за косовскиот проблем, додавајќи дека ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Во екот на кампањата за „слободни претседателски избори” се одвива вистинскиот и природен процес на избори на слободата преку напуштање на земјата. Колумна на ...
  | | веќе видена

  Концерт за класична гитара на младите музичари Дамјан Илиевски и Георги Трајков ќе се одржи во домот на културата „Кочо Рацин“ во Скопје, утревечер, во 19 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонската радио телевизија и натаму известува еднострано, во полза на поранешната владејачка партија, констатира организацијата Репортери без граници, која ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Нема татковина без мајка, жените во Македонија да гласаат за жена!, порача од митингот во Берово Гордана Силјановска Давкова, кандидатката за претседател на ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Актуелниот премиер Зоран Заев, беше гостин во дебатната емисија „Клик Плус„на тв21, каде изјави дека доколу не се постигне цензус во претседателските избори, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Пред повеќе од десет години Слободанка Миовска заплива во водите на комерцијата во тогашниот Вип оператор, компанијата која внесе конкуренција и го раздвижи ...
  | | веќе видена