Австрија

  во

  Германската канцеларка Ангела Меркел ги повика гласачите да ја избегнуваат крајната десница на изборите за Европскиот парламент, откако заменик-канцеларот на ...
  | | веќе видена | слични

  Во Австрија се шири многу бизарен тренд. Имено, сè повеќе луѓе се фотографираат како бакнуваат крава во уста, поточно како го бакнуваат нејзиниот јазик. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Никогаш повеќе. Ваква порака ги пречекува посетителите на Меморијалниот музеј на Холокаустот на САД во Вашингтон. Овде се чуваат спомените за шест милиони ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Тајана Гуденус, србинката од Бања Лука која се појавува на контроверзната видео снимка која ја сруши австриската влада, се огласи преку своите адвокати и ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Тајана Гуденус, србинката од Бања Лука која се појавува на контроверзната видео снимка која ја сруши австриската влада, се огласи преку своите адвокати и ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Во аферата на Ибица, со која е урнат австрискиот вицеканцелар и лидер на Слободарската партија на Австрија - FPO, Хајнц-Кристијан Штрахе, една од главните ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Престижниот Форбс со пофални зборови за нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска. Тие истакнаа дека со нејзиниот одличен настап ја направија ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Претседателот Стево Пендаровски, го комплетираше составот на својот кабинет. Генерален секретар ќе биде Миле Бошњаковски, кој досега ја извршуваше функцијата ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Токму во таа вила во познатото шпанско летувалиште, внуката на руски милијардер му постави „стапица“ на лидерот на австриските десничари Хајнц Кристијан ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Владата во Австрија сега ќе биде водена од нови министри, односно станува збор за преодна Влада предводена од експерти, откако министрите на Слободарската ...
  сите 141 | | | веќе видена