Австрија

  во

  Во некои земји не се толерира алкохол, важат други брзински ограничувања или правила за кружен тек. Повеќето возачи се свесни за тие правила. Но, постојат и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Андерлехт, Огњен Врањеш, е исфрлен од националниот тим на Босна и Херцеговина. Ваква одлука донесе селекторот Роберт Просинечки, кој попушти пред ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Пишува: Џулиа Ебнер за Гардијан Организираните мрежи на теории на заговори покренаа отворена информациска војна низ Европа. Во центарот на ова се наоѓа ...
  сите 10 | | | веќе видена