Австрија

  во

  Педесет и двегодишен возач на камион следејќи ги упатствата на навигацијата завршил во шума во Австрија. GPS-уредот му покажувал дека се движи во вистинската ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Педесет и двегодишен возач на камион следејќи ги упатствата на навигацијата завршил во шума во Австрија. „GPS“ уредот му покажувал дека се движи во вистинската ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија2025. Врвни експерти зборуваа на теми поврзани со дигитална трансформација, примена на новите ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија 2025. Врвни експерти зборуваа на теми поврзани со дигитална трансформација, примена на новите ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјави дека „непријатно е изненаден” од веста дека поранешен австриски полковник е обвинет за шпионажа во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија 2025. Врвни експерти зборуваа на теми поврзани со дигитална трансформација, примена на новите ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Висок австриски воен офицер се сомничи дека со децении шпионирал за Москва, објави Виена, што би можело да ги наруши односите на Русија со нејзиниот најблизок ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација, Добринко Илиевски врати неколкумина „отпишани“ репрезентативци во составот во пресрет на двата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска учествуваше на 22. Европски форум кој се одржува во Виена на тема ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјави дека „непријатно е изненаден” од веста дека поранешен австриски полковник е обвинет за шпионажа во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Педесет и двегодишен возач на камион следејќи ги упатствата на навигацијата завршил во шума во Австрија. GPS-уредот му покажувал дека се движи во вистинската ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дигиталната трансформација и новите технологии во фокус на третиот ден од Самитот Македонија 2025 Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија2025. ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Педесет и двегодишен возач на камион следејќи ги упатствата на навигацијата завршил во шума во Австрија.„GPS“ уредот му покажувал дека се движи во вистинската ...
  сите 6 | | | веќе видена

   Скопје, 09 .11.2018 – Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија2025. Врвни експерти ќе зборуваат на теми поврзани со дигитална трансформација, ...
  сите 60 | | | веќе видена