Австрија

  во

  Полицискиот час воведен во Македонија 21часот до 5 часот наутро, а за време на викендите од 16 Воо соседна Србија стој трае од 17 часот до 5 часот, а српскиот ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Министерството за надворешни работи информира дека денеска беше организиран лет за репатријација на вкупно 180 македонски граѓани од Берлин и Келн/Бон. Со ова, ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.000.177 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 51.356, а оздравеле 210.199 луѓе. ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Доколку чоколадите на Ставревски ја решија дуинг-бизнис мимикријата на Груевски, економската лутеница на короната го збриша популистичкиот политички ајвар на ...
  сите 67 | | | веќе видена

  „Како е можно Италија да има скоро 85.000 заразени и над 9000 мртви денес? Или за Шпанија да има 72.000 заразени и над 5.600 мртви и Франција скоро 33.000 ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Европската асоцијација на универзитетски болници (ЕУХА) повика на подобра соработка меѓу земјите на ЕУ за да се обезбеди стабилно снабдување со лекови, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 950.708 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 48.311, а оздравеле 202.826 луѓе. – ...
  сите 751 | | | веќе видена

  44 годишен скопјанец позитивен на коронавирус наместо во самоизолација се шетал низ Охрид.По медицинскиот наод дека е заболен тој, самоиницијативно, не ...
  сите 65 | | | веќе видена

   Се шетал низ градот без заштитна маска и ракавици, освен тоа во својот стан во Охрид повикал и вработени во кабелски оператор. Информацијата ја потврдија од ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Македонските ракометни интернационалци Горан Крстевски, Никола Костески и Влатко Митков ја завршија оваа сезона во првата лига на Австрија. Имено австриската ...
  сите 85 | | | веќе видена