Австрија

  во

  Европската комисија денеска соопшти дека ќе вложи средства во износ од 116,1 милиони евра за најнови интегрирани проекти кои ќе се финансираат во рамки на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Европската комисија денеска соопшти дека ќе вложи средства во износ од 116,1 милиони евра за најнови интегрирани проекти кои ќе се финансираат во рамки на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Минатата недела во рамките на VI Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа Европа (РСП) „300 БЕСТ“, Друштвото за управување со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Европската комисија денеска соопшти дека ќе вложи средства во износ од 116,1 милиони евра за најнови интегрирани проекти кои ќе се финансираат во рамки на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Европската комисија денеска соопшти дека ќе вложи средства во износ од 116,1 милиони евра за најнови интегрирани проекти кои ќе се финансираат во рамки на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонија во своето блиско минато не памети автобуска сообраќајна несреќа како онаа што се случи завчера на автопатот Скопје – Тетово, кога преполн автобус на ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Минатата недела во рамките на VI Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа Европа (РСП) „300 БЕСТ“, Друштвото за управување со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Интер успеа да победи со 0:1 на гостувањето во Австрија кај виенски Рапид, па на тој начин за момент фановите на клубот од Милано заборавија на фудбалскиот ...
  сите 177 | | | веќе видена

  Германија со нов закон ја забрзува постапката за донација на органи и ги зголемува шансите на пациентите да стигнат до неопходен орган. Барањето на министерот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонија во своето блиско минато не памети автобуска сообраќајна несреќа како онаа што се случи завчера на автопатот Скопје – Тетово, кога преполн автобус на ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Заслужуваат само презир. Нема зошто да им веруваме, ниту да ги цениме. Универзитети, институти, катедри, фондации, центри за мировни студии, организации, ...
  | | веќе видена

  Интер успеа да победи со 0:1 на гостувањето во Австрија кај виенски Рапид, па на тој начин за момент фановите на клубот од Милано заборавија на фудбалскиот ...
  сите 177 | | | веќе видена

  Кината во градот Скопје во периодот меѓу двете светски војни, претставувале најинтересна и најомилена забава на скопјани. Со појавата на тонскиот филм, кината ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Лиса Жерар, едната половина од епското дуо Dead Can Dance, легендарната британска трупа Тајгер Лилис и Џим Џармуш, големото име од филмската индустрија, се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Интер успеа да победи со 0:1 на гостувањето во Австрија кај виенски Рапид, па на тој начин за момент фановите на клубот од Милано заборавија на фудбалскиот ...
  сите 177 | | | веќе видена

  За четири месеци три превртувања на автобуси на македонски компании со македонски патници без судар со друго возило. Во октомври во Австрија повредени беа осум ...
  сите 21 | | | веќе видена

  На денешн ден - 15 февруари 15 февруари 2019 - Денеска е Меѓународен ден за борба против ракот и леукемијата кај децата 1710.- Роден е францускиот крал Луј ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Се одигра првата рунда натпревари од денешните предвидени во рамките на 16 финалето во Лига Европа, Арсенал не ја оправда фаворитската улога, но, тоа го стори ...
  сите 32 | | | веќе видена