Австрија

  во

  Според годишната листа на компанијата „Хенли енд партнерс“, Јапонија сè уште гордо ја носи титулата на најјак пасош на светот, додека второто место го делат ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Рекордни колечства снег во четвртокот ноќта и натаму го пореметуваат нормалното секојдневно функционирање во големи делови од Австрија, Германија и Чешка, а ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Германија со победа од 30:19 (17:10) над Јужна Кореја во Групата А го отвори Светското првенство во ракомет, на кое се ко-домаќини со ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Еден од осумте жртви на снежната апокалипса во Австрија е и 62-годишниот наставник Вилибалд С. кој работел во гимназијата во Долна Австрија. Тој со група од 9 ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Данска, слично како и ко-домаќинот Германија, со победа го стартуваше 26. Светско првенство во ракомет, откако во меч кој наликуваше на егзибиција со 39:16 ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе во Австрија и Германија се без струја или заробени во домовите пред снежната прекривка која расте од час во час. Се предвидува дека снежните ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Повозрасните штипјани ќе речат: „- Тој е човекот кој „везеше“ на гитара“, други се сеќаваат на многуте концерти кои ги посетиле во „негово време“ во Домот на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Жителите и туристите во Австрија не се единствените кои се носат со проблемите со големите наноси на снег кои го затрупаа тлото на алпската држава. На видео ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Жителите и туристите во Австрија не се единствените кои се носат со проблемите со големите наноси на снег кои го затрупаа тлото на алпската држава.На видео кое ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Шестмина тинејџери на австриските Алпи вчера биле заробени од голема лавина – за нивна среќа, во брзата спасувачка акција, спасувачките екипи успеале за кратко ...
  сите 7 | | | веќе видена