Австрија

  во

  Македонските одбојкари кои на почетокот на месецот за прв пат во историјата изборија учество на едно Европско првенство, вечер ќе ги дознаат противниците во ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Македонските одбојкари кои на почетокот на месецот за прв пат во историјата изборија учество на едно Европско првенство, вечер ќе ги дознаат противниците во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 18:30 часот на ждрепката во Брисел ќе ги дознае противниците на Европското првенство кое ќе се одржи од 12. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Воспоставувањето цврст и ефикасен систем за заштита на националните финансиски интереси и на финансиските интереси на ЕУ, преку ефикасно следење на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со гол во последната секунда, репрезентацијата на Франција во трилер завршница успеа да се избори за реми (25:25) во натпреварот против домаќинот Германија на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Германија не успеа да изддржи и да стигне до прва победа над Франција на големите натпреварувања од 2013 година, откако Тимотеј Н’Гесан во последните секунди ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Дербито во рамките на четвртото коло во групата А помеѓу Франција и Германија заврши без победник, 25-25. Во преполната „Мерцедес-Бенз“ арена се водеше ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Репрезентативците на Норвешка со убедлив резултат од 41:20 ги победија ракометарите на Чиле, со што барем за сега ја обезбедија првата позиција во групата Ц на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Омиленото кафе има поврзаност и со одредени психолошки карактеристики, покажало австриското истражување. Оние кои сакаат благо кафе обично се пријатни и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ракометарите на Бразил беа подобри од репрезентацијата на Русија со резултат 25:23 на четвртиот натпревар од групата А на Светското првенство во ракомет (СП) ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Вчера во околу еден часот лавина се урнала на куќа со апартмани и хотел на скијачкото подрачје Рамзау ам Дахштајн во Австрија. Лавината се урнала и на засега ...
  сите 3 | | | веќе видена