Австрија

  во

  Последниот случај на недозволени махинации е забележан во Бугарија. Во Бугарија неодамна е разоткриена измамничка мрежа која за пари фалсификувала сертификати ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во Бугарија е разоткриена измамничка мрежа која тргувала со државјанства. Тоа не е единствен случај во ЕУ. И други европски држави прават бизниси со пасоши, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели го нарече „расизам“ кон граѓаните на Косово, одбивањето на визната либерализација од страна на некои членки ...
  сите 116 | | | веќе видена