Австрија

  во

  Австрискиот министер за внатрешни работи Херберт Кикл денеска објави дека е покрената иницијатива за формирање трибунал за борците на терористичката Исламска ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Австрискиот министер за внатрешни работи, Херберт Кикл, денеска објави дека е поведена иницијатива за формирање трибунал за борците на терористичката Исламска ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Данило Брестовац ќе дебитира како селектор на Македонија вечерва, од 21.45 часот, во Рејкјавик против Исланд во меч од третото коло во третата квалификациска ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Во миговите кога патнички авион на „Австрија Ерлајнс“ се подготвувал да полета од Тирана за Виена, тројца мажи влегле во него и украле пари, а еден од крадците ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Промените во ростерот на Вардар веќе одамна не се новост, пред се поради големиот број играчи кои го напуштаат „Јане Сандански“ откако се прославија во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Со ревиските претставувања на дизајнери од земјата и регионот, како еколошки освестениот проект на студентите од Технолошко-металуршкиот факултет, програмата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Мирче Адамчески, долгогодишен дописник од Москва и Флоријан Бибер професор на Универзитетот во Грац, Австрија велат дека земјата се определила за членство во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Долгогодишниот гласноговорник на СДСМ, Бранко Тричковски, продолжува со морбидни пораки. Сега, му посака смрт на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. ...
  сите 47 | | | веќе видена