Авганистан

  во

  Русија во Обединетите нации ќе го покрене прашањето за претензиите на САД кон месечевите ресурски, соопштија во вторникот од руската агенција за вселенски ...
  сите 4 | | | веќе видена

  При експлозија на бомба во исламско верско училиште во Пешавар, северозападен Пакистан, загинаа најмалку седум ученици, а повредени се 112 лица. Експлозијата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Бојкотот на француските производи станува сè пошироко распространет во земјите од исламскиот свет, по изјавите на францускиот претседател Емануел Макрон за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Бојкотот на француските производи станува сè пошироко распространет во земјите од исламскиот свет, по изјавите на францускиот претседател Емануел Макрон за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Експлозијата се случи во верско училиште каде непознати лица поставија експлозив во пластична кеса“, изјави полицаец, кој сакал да остане анонимен, бидејќи не ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Чешка е уште една во низата европски земји што воведе полициски час за да се спречи ширењето на вториот бран на пандемијатаЧешка беше пофалена за нејзиниот брз ...
  сите 412 | | | веќе видена

  Најмалку седум лица загинаа, а над 80 се повредени во експлозија на бомба во медреса во пакистанскиот град Пешавар, соопштија полициските и здравствените ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Според весникот „Гардијан“, кој објави наводи за малтретирање околу Велика Кладуша, близу границата на Босна со Хрватска: „луѓето на мигрантската патека на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  При експлозија на бомба во исламско верско училиште во Пешавар, северозападен Пакистан, загинаа најмалку седум ученици, а повредени се 112 лица. Експлозијата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Истражувањата покажале дека одредена храна, при редовно земање, може да ја намали веројатноста за навлегување на вирусот во организмот, како и неговите ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Најмалку седум лица загинаа, а над 80 се повредени во експлозија на бомба во медреса во пакистанскиот град Пешавар, соопштија полициските и здравствените ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Најмалку седум лица загинаа, а над 80 се повредени во експлозија на бомба во медреса во пакистанскиот град Пешавар, соопштија полициските и здравствените ...
  сите 29 | | | веќе видена

  При експлозија на бомба во исламско верско училиште во Пешавар, северозападен Пакистан, загинаа најмалку седум ученици, а повредени се 112 лица. Експлозијата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  При експлозија на бомба во исламско верско училиште во Пешавар, северозападен Пакистан, загинаа најмалку седум ученици, а повредени се 112 лица. Експлозијата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  При експлозија на бомба во исламско верско училиште во Пешавар, северозападен Пакистан, загинаа најмалку седум ученици, а повредени се 112 лица. Експлозијата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  При експлозија на бомба во исламско верско училиште во Пешавар, северозападен Пакистан, загинаа најмалку седум ученици, а повредени се 112 лица. Експлозијата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Вашингтон – Претседателот на САД, Доналд Трамп, продолжува да го брани своето справување со пандемијата, која им наштети на економијата и милиони невработени. ...
  сите 29 | | | веќе видена