Авганистан

  во

  Три официјални лица од авганистанската провинција Кандахар денеска биле убиени од нивните чувари во нападот врз учесниците на безбедносниот состанок, додека ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Двајца американски државјани беа ранети, а шефот на локалната полиција загина додека командантот на НАТО и на американски сили во Авганистан, Остин С. Милер, и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  "Практично целата форма на соработка меѓу Русија и НАТО е замрзната. Москва е загрижена поради отсуството на професионалниот дијалог меѓу двете војски", ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тројца странски војници и двајца Авганистанци загинаа, а двајца се повредени при самоубиствен напад, што се случи денеска во близина на најголемата воена база ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Тројца странски војници и двајца Авганистанци загинаа, а двајца се повредени при самоубиствен напад, што се случи денеска во близина на најголемата воена база ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Методот „тајно сместување“ е нов начин кој мигрантите во последно време го користат за бегство од Турција кон Бугарија и Европа. Според податоците на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Тројца странски војници и двајца Авганистанци загинаа, а двајца се повредени при самоубиствен напад, што се случи денеска во близина на најголемата воена база ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Методот „тајно сместување“ е нов начин кој мигрантите во последно време го користат за бегство од Турција кон Бугарија и Европа. Според податоците на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Методот „тајно сместување“ е нов начин кој мигрантите во последно време го користат за бегство од Турција кон Бугарија и Европа.Според податоците на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Припадниците на специјалната единица за борба против наркотици во Пакистан, на 16-ти октомври уништиле голема количина на дрога и алкохол во Пешевар. Тие се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кандидатот на претстојните парламентарни избори во Авганистан, Абдул Џабар Кахраман загина при експлозија во својата канцеларија во провинцијата Хелманд. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Затворот „Гвантанамо“, каде што повеќето затвореници се обвинети за вмешаност во нападите од 11 септември, би можел да функционира уште најмалку 25 години. ...
  сите 11 | | | веќе видена